29-09-2003

WYNIKI 5. EDYCJI POLSKO-CZESKICH UCZNIOWSKICH GIER BEZ GRANIC

Jak informowaliśmy w niedzielę 28 września zakończyła się kolejna, 5. już edycja 'Polsko–Czeskich Uczniowskich Gier bez Granic'. W rywalizacji z 33 punktami zwyciężyła drużyna "Killerów" złożona z młodzieży reprezentującej Karwinę, Cieszyn i Jastrzębie Zdrój. W tych też miastach gościł będzie przechodni puchar 'Wieży Piastowskiej', który w czerwcu przyszłego roku trafi na kolejną szóstą już edycję Gier, zaplanowanych po stronie polskiej Euroregionu Śląsk Cieszyński – w Jastrzębiu Zdroju.

W imprezie, która rozpoczęła się w piątek 26 września na szczycie Jaworowego w Trzyńcu, tradycyjnie wzięli udział reprezentanci szkół polskiej i czeskiej części Naszego Euroregionu. Polską stronę reprezentowała młodzież i jej opiekunowie z Zespołów Szkół nr 1, 2, 3 i 6 z Jastrzębia Zdroju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Cieszyna i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wiśle. Uczestnicy ze strony czeskiej pochodzili z: Gymnázia w Českém Těšíně (Czeskim Cieszynie), SOŠ veřejnosprávní w Orlové (Orłowej), Gymnázia s polským jazykem vyučovacím w Českém Těšíně (Czeskim Cieszynie), obchodní akademie TRIA w Třinci (Trzyńcu), SOU technického w Havířově (Hawirzowie) a ze Střední zdravotnické školy w Karviné (Karwinie).
Organizatorami byli Instytut EuroSchola z Trzyńca oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej 'Olza' w Cieszynie.

Poniżej zamieszczamy wyniki tej edycji Gier:
1 miejsce. Beżowi – Killerzy (SZdŠ Karviná (Karwina), ZSO 3 w Jastrzębiu Zdroju i ZSP 2 w Cieszynie)
2 miejsce. Szarzy – Szare Tygrysy (TRIA Třinec (Trzyniec), ZSO 1 i 6 w Jastrzębiu Zdroju)
3 miejsce. Zieloni – Dream Team (Gymnázia s pol. jaz. Vyuč. w Českém Těšíně (Czeskim Cieszynie) i ZSO w Wiśle)
4 miejsce. Biali – Białe ovečky (SOŠ veřejnosprávní w Orlové (Orłowej), ZSP 2 w Cieszynie i ZSO 2 w Jastrzębiu Zdroju)
5 miejsce. Czerwoni – Chilli (SOU technického w Havířově (Hawirzowie), ZSP 2 w Cieszynie i ZSO w Wiśle)
6 miejsce. Niebiescy – Heaven Hunters (Gymnázium w Českém Těšíně (Czeskim Cieszynie), ZSO 3 w Jastrzębiu Zdroju i ZSP 2 w Cieszynie)

Autor:

Informacja SRiWR OLZA