30-05-2026

PODZIĘKOWANIE ZA WKŁAD WE WSPÓŁPRACĘ TRANSGRANICZNĄ

Podczas piątkowej gali z okazji Święta Działacza Kultury w Jastrzębiu-Zdroju doceniono także działania na rzecz polsko-czeskiej współpracy transgranicznej.

Dyrektor Biura Stowarzyszenia "Olza" | Euroregionu Śląsk Cieszyński, Bogdan Kasperek, odebrał podziękowanie od Michała Urgoła - Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój za wkład w rozwój życia kulturalnego miasta oraz budowanie współpracy ponad granicami. 

To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy wielu osób, instytucji i partnerów zaangażowanych w rozwój kultury, turystyki oraz relacji polsko-czeskich. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami realizują inicjatywy wzmacniające współpracę i integrację mieszkańców po obu stronach granicy. 

Szczególnego wymiaru tej chwili dodała obecność Pani Haliny Bugli – wychowawczyni z lat szkolnych Bogdana Kasperka. Takie spotkania przypominają, jak ważną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń odgrywają nauczyciele i wychowawcy.

 

Dziękujemy za to wyróżnienie. Traktujemy je jako motywację do dalszej pracy na rzecz rozwoju współpracy transgranicznej, kultury i lokalnych społeczności.

 

Autor:

SRiWR 'Olza' - Euroregion ŚC-TS